Galvanizli Teller

Galvanizli tel örgü sıcak daldırma galvanizli malzemeden kaplanan galvanizli teller değişik türdeki çaplarda rahatlıkla üretilebilmektedir. Galvanizli tel örgü çok yaygın kullanıma sahip oldukça kaliteli tel örgü türü olarak bilinmektedir.

Özellikle voleybol sahaları, tenis kortları, futbol sahaları gibi yerlerde kullanılmaktadır. Galvanizli tel örgü aynı zamanda arazilerde sınır koruma amaçlı olarak da kullanımı yapılmaktadır. Galvanizli tel örgü özellikle pvc kaplı teller, kümes telleri, dikenli teller, askı ve asma tavanların telleri, elek telleri, kova sapı ve diğer faaliyet kollarında da yaygın kullanım alanları mevcuttur.

Kimyasal temizleme, tavlama, kaplama ve kalite kontrolü türünde hassas süreçlerle üretilmektedir. Galvanizli tel örgü kendi türündeki çoğu ürüne göre çok daha efektif olarak ve ekonomik olarak üretilmektedir. Galvanizli tel örgü çoğu sektör ve çevre güvenliği uygulamalarında ağırlıklı olarak kullanılmaktadır.

Galvanizli tel örgü dikenli tel, kafes teli, jiletli tel pvc kaplı tel ve benzeri ürünlerin ham madde ürünü olarak da bilinmektedir. Galvanizli tel örgü üretiminde düşük oranlı olan filmaşin demirler kullanmaktadır. 6 kafalı olan bir makinede her kafasında tel %14 oranında inceltilmek suretiyle istenilen çapta üretilmektedir. Galvanizli tel örgü üretimdeki safhaları ise yüzey hazırlama, soğuk çekme, tavlama, asit-su- akı banyoları ve çinkolama evrelerinden sonra hazırlanır.